ORSZAK TRZECH KRÓLI

W Filipowie po Mszy Św. o godz. 12.00 spod kościoła na plac przy ośrodku kultury przeszedł Orszak Trzech Króli. Z gwiazdką szli druhowie OSP Zusno, za nimi Kapela Ludowa Onegdaj maszerowała razem z pastuszkami z Warsztat Terapii Zajęciowej w Filipowie śpiewając pastorałki a następnie królowie : Król Europy – Adrian Maslowski, Król Azji -Leonad Witczak i Król Afryki -Tomasz Kapusta nieśli dary złoto, mirrę i kadzidło. Na placu w szopce Maryja – Magda Masłowska i Św. Józef – Paweł Kamiński przy żłóbku w otoczeniu zwierząt . ( właściciele: Dominika Pretkiel i Halina Grzeszczyk). Orszak powitał wójt gminy Tomasz Rogowski. Następnie odbyła się krótka inscenizacja złożenia darów Dziecięciu Jezus . Głos zabrał tajże proboszcz Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Filipowie Jerzy Fidura. Wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z gościnności Koło Gospodyń Wiejskich „Wólczanka” i zjeść ciepły bigos . Serdecznie dziękujemy policji z Filipowa Grzegorz Jóźwik i Osp Filipów za dbanie o bezpieczeństwo przejścia orszaku

2 319 thoughts on “ORSZAK TRZECH KRÓLI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nadchodzące wydarzenia