Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„W moim sercu wolność gra! – TRANSMISJA ONLINE z koncertu patriotycznego zespołu Klekociaki

29 sierpnia @ 18:00 - 19:30

Darmowy

Wójt Gminy Filipów, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Filipowie oraz Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej zapraszają na transmisję online z występu Zespołu Folklorystycznego KLEKOCIAKI, która odbędzie się w sobotę, 29 sierpnia w mediach społecznościowych GOKiS, tj. facebook i youtube!

Występ zespołu Klekociaki w Filipowie odbędzie się w sobotę, 29 sierpnia, w sali widowiskowej GOKiS. W związku z obostrzeniami dotyczącymi organizacji imprez w pomieszczeniach zamkniętych, a także w obawie przed możliwymi zarażeniami wirusem COVID-19, koncert odbędzie się za zamkniętymi drzwiami, a widzowie będą mogli obejrzeć go za pośrednictwem transmisji online w Internecie. Występ zostanie także zarejestrowany i opublikowany w mediach społecznościowych GOKiS, tj. strona internetowa, Facebook i YouTube.

Klekociaki” wystąpią w Filipowie w ramach cyklu koncertów pod tytułem „W moim sercu Wolność gra”, organizowanych przez Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej i dofinansowanych ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

„W moim sercu wolność gra” to przedsięwzięcie muzyczne z historią w tle. W jego ramach, w trzydziestu miejscowościach województwa podlaskiego odbędą się koncerty zespołów ludowych. Każdy z nich poprzedzony będzie krótką lekcją historii, przypominającą najważniejsze wydarzenia w regionie, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zespół folklorystyczny „Klekociaki” działa od 1962 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Boćkach i reprezentuje folklor Podlasia. Składa się z grupy śpiewaczej, kapeli i tancerzy. W swym repertuarze ma pieśni, tańce i obrzędy podlaskie (m. in. Konopielka – charakterystyczne dla regionu wielkanocne kolędowanie, Lany Poniedziałek, Podlaska Noc Świętojańska, Żniwa Dworskie – obrzęd dożynkowy, kolędy i pastorałki), a także suity podlaskie: „Wezmę ja kontusz”, „Na boćkowskich błoniach”, „Na podlasiu byłem”, jak również układy taneczne.

Zespół „Klekociaki” otrzymał Nagrodę Ministra Kultury oraz liczne trofea od Związku Ochotniczej Straży Pożarnych RP, z którym jest związany od początku swego istnienia. Podczas swej wieloletniej działalności zespół koncertował również poza granicami Polski – na Litwie, Łotwie, Ukrainie, Białorusi, Macedonii, w Szwajcarii, Grecji a także reprezentowały Polskę na święcie Walonii w Belgii, na Europejskim Święcie Plonów w Düsseldorfie. Na początku maja 2010 r. zespół reprezentował Województwo Podlaskie na targach „Czas Wolny 2010” w Bolzano we Włoszech.

Szczegóły

Data:
29 sierpnia
Czas:
18:00 - 19:30
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie kategoria:

Organizator

GOKIS Filipów

Miejsce

Sala Widowiskowa GOKiS