Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Nasza droga – a wszystko zaczęło się od raka. 450-lecie nadania herbu Filipowa

12 września @ 18:00 - 19:00

Darmowy

Wójt Gminy Filipów oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Filipowie serdecznie zapraszają do udziału w wydarzeniu pn. „Nasza droga – a wszystko zaczęło się od raka. 450-lecie nadania Herbu Filipowa, które odbędzie się w sobotę, 12 września 2020 roku o godz. 18:00 w sali widowiskowej GOKiS w Filipowie.

Wydarzenie „Nasza droga – a wszystko zaczęło się od raka. 450-lecie nadania Herbu Filipowa” organizowane jest w ramach 28.edycji EUROPEJSKICH DNI DZIEDZICTWA pn. „Moja Droga”. Koordynatorem ogólnopolskim EDD jest Narodowy Instytut Dziedzictwa.

W trakcie wydarzenia na scenie zaprezentują się Kapela Ludowa Onegdaj oraz Chór działający przy GOKiS prowadzony przez Panią Monikę Brezgieł. Przedstawiona zostanie także krótka historia Filipowa.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Rozwoju oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce, organizatorzy wydarzenia zapewnią widzom dostęp do środków dezynfekcji i możliwość zachowania dystansu m.in. 1,5 metra.

Plakat informujący o tym, że Wójt Gminy Filipów oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Filipowie zapraszają na wydarzenie organizowane w ramach 28. edycji EUROPEJSKICH DNI DZIEDZICTWA MOJA DROGA pn. Nasza droga – a wszystko zaczęło się od raka. 450-lecie nadania Herbu Filipowa. Informacje o organizatorze, czasie i miejscu wydarzenia, programie i organizatorach napisane są czarną i czerwoną czcionką na białym tle. W samym centrum plakatu widoczny jest herb Filipowa – czarny rak na czerwonej tarczy. W prawym dolnym rogu plakatu widnieją logotypy organizatorów.

Wersja tekstowa plakatu: Nasza droga – a wszystko zaczęło się od raka – wersja tekstowa plakatu

UWAGA! Powyższy odnośnik zawiera wersję tekstową pliku jpg umieszczonego w niniejszym wpisie. Po kliknięciu link otworzy się w nowej zakładce. 

 

Wydarzenie „Nasza droga – a wszystko zaczęło się od raka. 450-lecie nadania Herbu Filipowa” zostanie zarejestrowane i opublikowane w mediach społecznościowych GOKiS, tj. strona internetowa, Facebook i YouTube.

Europejskie Dni Dziedzictwa dofinansowane są ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022. Tematem tegorocznej edycji jest „Moja droga”.

Wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach tegorocznej, 28. edycji EDD organizowane będą w dniach 12-13 oraz 19-20 września 2020 roku. Uwaga uczestników będzie skupiona na „drodze” przez historię, jaką musiał przebyć nasz naród by odzyskać niepodległość, a której przejście ukształtowało naszą narodową tożsamość. „Droga” może również odnosić się do indywidualnych losów Polaków, którzy w trudnych dla Polski czasach zmuszeni byli do opuszczenia Polski i prowadzenia swojej działalności na emigracji.

Szczegóły

Data:
12 września
Czas:
18:00 - 19:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie kategorie:
,

Organizatorzy

GOKIS Filipów
Wójt Gminy Filipów

Miejsce

GOKiS Filipów
Garbaska 1
Filipów, podlaskie 16-424 Polska
+ Google Map