Za nami obchody Europejskich Dni Dziedzictwa w Filipowie! Filipowiacy skosztowali ziemniaków z ogniska!

W sobotę, 11 września na polu biwakowym przy plaży gminnej „Kładzie” nad jeziorem Rospuda odbyło się wydarzenie pn. „Ziemniak z ogniska – muzyczna gawęda na Kładziach”, zorganizowane w ramach 29. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa w województwie podlaskim! 

Tegoroczne obchody Europejskich Dni Dziedzictwa w Filipowie już za nami! Tym razem GOKiS w Filipowie zorganizował wydarzenie plenerowe, pn. „Ziemniak z ogniska – muzyczna gawęda na Kładziach”, które odbyło się w minioną sobotę, 11 września na polu biwakowym przy plaży gminnej „Kładzie” nad jeziorem Rospuda.

Wydarzenie rozpoczęło się od wspólnego pieczenia i kosztowania ziemniaków z ogniska, co dla wielu osób, zwłaszcza tych starszych, było przyjemnym powrotem do przeszłości. Wielu było zdania, że nic nie smakuje lepiej niż ziemniak upieczony na ognisku z dodatkiem soli!

Zdjęcie przedstawia kobiece dłonie trzymające rozłamanego na pół, upieczonego ziemniaka z czarną skórką
Dłonie trzymające rozłamanego pieczonego ziemniaka, fot. Kamil Gużewski/GOKiS w Filipowie

Na organizowanym przez GOKiS w Filipowie wydarzeniu nie mogło zabraknąć Wójta Gminy Filipów, Pana Tomasza Rogowskiego, który również z wielką przyjemnością skosztował upieczonego w ognisku ziemniaka.

Zdjęcie przedstawia siedzących na ławce - Wójta Gminy Filipów oraz członka zzespołu wokalnego CANTO jedzących upieczone w ognisku ziemniaki
Wójt Gminy Filipów i członek zespołu CANTO jedzący pieczone ziemniaki, fot. Kamil Gużewski/GOKiS w Filipowie

Ale ziemniaki z ogniska to nie jedyny smakołyk, którego mogli spróbować ludzie zgromadzeni na wydarzeniu. Każdy mógł bowiem upiec sobie kiełbaskę czy chleb!

Zdjęcie przedstawia cztery osoby zgromadzone wkoło ogniska. Trzy dorosłe kobiety oraz nastolatek trzymają nad ogniskiem kije, na które nabite są kiełbaski.
Ludzie piekący kiełbaski przy ognisku, fot.Kamil Gużewski/GOKiS w Filipowie

O artystyczny charakter imprezy plenerowej „Ziemniak z ogniska – muzyczna gawęda na Kładziach” zadbali członkowie Zespołu Wokalnego CANTO, którzy przy akompaniamencie gitary i akordeonu wykonali popularne piosenki ogniskowe, m.in. „Hej Sokoły”, „Tyle słońca w całym mieście”, „Morskie opowieści”, itp.

Wokalistki zespołu wokalnego CANTO. W środku stoi prowadząca grupę trzymająca w dłoniach akordeon. Przed nią stoi pianino elektryczne, przy którym siedzą dwie inne członkinie zespołu.
Członkinie Zespołu Wokalnego CANTO przy instrumentach, fot. Kamil Gużewski/GOKiS w Filipowie
Zdjęcie przedstawia członków Zespołu Wokalnego CANTO śpiewających piosenki ogniskowe. Za nimi widoczni są słuchacze,tj. uczestnicy wydarzenia
Członkowie Zespołu Wokalnego CANTO śpiewający piosenki ogniskowe, fot. Kamil Gużewski/GOKiS w Filipowie

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy towarzyszyli nam w sobotnie popołudnie podczas wydarzenia zorganizowanego w ramach 29. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa w województwie podlaskim! Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy wziąć udział w tej ogólnopolskiej akcji!

Więcej zdjęć z wydarzenia „Ziemniak z ogniska – muzyczna gawęda na Kładziach” znaleźć można na naszym facebook’u, pod linkiem:

Ziemniak z ogniska – zdjęcia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.