Oddajmy głos na Gminę Filipów i wygrajmy maszt z flagą narodową!

Wójt Gminy Filipów oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Filipowie gorąco zachęcają mieszkańców Gminy Filipów do udziału w projekcie „Pod biało-czerwoną” organizowanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Cyfryzacji pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów, Pana Mateusza Morawieckiego. Aby wziąć udział w projekcie i wygrać maszt oraz flagę dla Gminy Filipów, należy wejść na stronę https://bialoczerwona.www.gov.pl/ i oddać swój głos wypełniając krótki formularz.

Projekt „Pod Biało-czerwoną” ma na celu uczczenie 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, a także jej bohaterów i triumfatorów. Zadaniem projektu jest również integracja lokalnych i ponadlokalnych społeczności w duchu tradycji, jedności oraz nowoczesnego patriotyzmu, a zaangażowanie mieszkańców jak największej liczby gmin w naszym kraju ma sprzyjać refleksji zarówno nad samym patriotyzmem, jak i przyszłością Polski. 100-lecie Bitwy Warszawskiej stanowi ku temu doskonałą okazję!

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców, bowiem liczba wymaganych głosów poparcia do zdobycia masztu i flagi jest uzależniona od liczby mieszkańców gminy. W przypadku Gminy Filipów jest to 100 głosów!

UWAGA! Głos poparcia może być składany przez osobę fizyczną, posiadającą pełną zdolność do czynności prawnych, zamieszkałą na terenie danej gminy. Organizatorzy zachęcają mieszkańców do zebrania jak największej liczby głosów, bowiem dla trzech gmin, które osiągną najlepsze procentowo wyniki w stosunku do liczby mieszkańców, przewidziana jest nagroda specjalna w postaci wizyty Prezesa Rady Ministrów na uroczystości oddania do użytku masztu z „Biało-czerwoną”!

Mieszkańcy Filipowa mobilizujmy się! Głosy można oddawać do dnia 11 listopada 2020 roku do godz. 23:59!

Regulamin dotyczący projektu znajduje się pod linkiem:

https://bialoczerwona.www.gov.pl/user_files/user_img/237970/regulamin.pdf

Formularz, pod którym należy oddać głos:

https://bialoczerwona.www.gov.pl/ 

FOT. GOV.PL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.